Czy zaszumi dla Nas Ocean Nadziei...
W ziarenku piasku ujrzeć świat cały, całe niebo w kwiatku koniczyny.
Nieskończoność zmieścić w dłoni małej, Wieczność poznać w ciągu godziny”

W. Blake

 

Fundacja Ocean Nadziei powstała w listopadzie 2012 roku. Potrzeba niesienia pomocy zrodziła się z naszych osobistych przeżyć, kiedy w drugim miesiącu życia u naszego nowonarodzonego synka Tymona, lekarze zdiagnozowali nieuleczalną chorobę genetyczną Rdzeniowy Zanik Mięśni typu 1. Dziesiątki godzin spędzonych przy łóżeczku synka na oddziale intensywnej terapii Szpitala Dziecięcego Polanki w Gdańsku, to czas bezpośredniego doświadczenia problemów z jakimi borykają się chore dzieci oraz ich najbliżsi. To właśnie ta sytuacja stała się przyczyną ogromnej potrzeby niesienia pomocy i radości chorym.

Rdzeniowy Zanik Mięśni, to choroba, która pojawia się niespodziewanie burząc dotychczasowe życie całej rodziny i w całości podporządkowując je walce z objawami choroby. Dzisiejsza medycyna nie jest w stanie znaleźć lekarstwa na tę chorobę . Pozostaje tylko nadzieja, że coś się jednak zmieni. Do tego czasu obowiązkiem płynącym z głębi serca każdego rodzica jest zapewnienie choremu jak najlepszej opieki paliatywnej, często przekraczającej możliwości finansowe rodziny. Powołując do życia fundację, wierzymy, że dzięki ludziom dobrej woli, dla wszystkich potrzebujących „zaszumi ocean nadziei” na lepsze jutro.

Z poważaniem
Ewa i Waldemar Trzepizur - Fundatorzy

 

Głównym celem Fundacji „Ocean Nadziei” jest podejmowanie wielokierunkowych działań mających na celu niesienie wszelkiej pomocy dzieciom oraz rodzinom dotkniętym nieuleczalną chorobą.

Główne projekty i działania realizowane na rzecz podopiecznych i ich rodzin:

Zarząd Fundacji

Rada Nadzorcza Fundacji

 

Statut Fundacji „Ocean Nadziei” - tekst jednolity do pobrania

Bilans Fundacji „Ocean Nadziei” za rok 2012 - wersja zeskanowana do pobrania

Uchwała o zatwierdzeniu bilansu Fundacji „Ocean Nadziei” za rok 2012 - wersja zeskanowana do pobrania

Rachunek wyników Fundacji „Ocean Nadziei” za rok 2013 - wersja zeskanowana do pobrania

Uchwała o zatwierdzeniu sprawozdania finansowego Fundacji „Ocean Nadziei” za rok 2013 - wersja zeskanowana do pobrania